SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Saltkar + 2391278
*
nr 239 1278
Saltkar +
Senapskar, pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 18:19:01
1
100 kr
11/5 11:03:01
2
Vinnande bud
12/5 14:27:28
3
200 kr
12/5 14:27:48
3
250 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter saltkar senapskar silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Saltkar +
nr 239 1278
Saltkar +
Senapskar, pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 18:19:01 | 1 | 100 kr |
11/5 11:03:01 | 2 | Vinnande bud |
12/5 14:27:28 | 3 | 200 kr |
12/5 14:27:48 | 3 | 250 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter saltkar senapskar silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41